از واردن شدن ضربه به سر بچه ها جلوگیری کنید.

-کودک خود را راضی کنید تا موقع دوچرخه سواری ، اسکیت بازی، اسکی، فوتبال، بیس بال، هاکی و انواع ورزش ها از کلاه ایمنی استفاده کند

-ضربات شدید و همچنین ضربه هایی که زیاد مجکم به نظر نمی رسند می توانند باعث صدمه زدن به مغز شوند. صدمه ای که در سالهای بعد می تواند به کاهش حافظه و آلزایمر منجر شود.

کودکان را به یادگیری مهارت های زبانی تشویق کنید .نوجوانی که نویسنده ی خوبی است در مقایسه با نوجوانی که ادبیات ضعیفی دارد کمتر در معرض ابتلا به آلزایمر در سالهای آینده و سنین میانسالی است.

بچه ها را برای یادگیری دو یا چند زبان تشویق کنید

آموزش و یادگیری یک حفاظ مهم در برابر الزایمراست. . بر اساس نتایح یک بررسی در دانشگاه کمبریج؛ با افزایش هر یک سال تحصیلات 11 درصد احتمال ابتلا به زوال عقل کاهش می یابد.

مغز آنها را تحریک کنید
ذهن کودکان خود را با فعالیت های فیزیکی، ذهنی و اجتماعی و تجربه مسائل نو و جدید مشغول کنید. تمام اینها باعث داشتن مغری بزرگتر، با عملکرد بهتر و ذخیره بهتر حافظه در کودکتان می شود. ذخیره ی بیشتر ذهنی، حافظه را در برابر آلزایمر حفظ می کند.

هله هوله ها را دور بریزید
حیوانات آزمایشگاهی که با مصرف میوه های مانند توت فرنگی و … اسفناج و ماهی های حاوی امگا 3 زیاد، بزرگ شدند در پیری، حافظه خوبی داشتند.

حیوانات آزمایشگاهی که با مواد غذایی حاوی  شکر ، به خصوص نوشیدنی های شیرین شده با فروکتوز، چربی های اشباع شده و چربی های ترانس تغذیه شده بودند دچار اضافه وزن و دیابت شدند .

انهایی که تغذیه مناسب نداشتنددر سنین بالا مغزآنها کوچک و حافظه ی آنها کم شده بود.

بیماری آلزایمر از میانسالی شروع نمی شود؟